Awaria auta w czasie powrotu z wakacji

Auto towing

Wakacje zmierzają ku końcowi, szczyt powrotów z wakacyjnych wojaży właśnie trwa, a jego apogeum spodziewane jest już za kilka dni, w ostatni weekend sierpnia. Zakorkowane drogi, świecące i grzejące wnętrze samochodu słońce, a także znudzone i marudzące pociechy na tylnej kanapie to norma. Wszystko idzie w miarę gładko dopóki auto nie stwarza nam problemów, a co zrobić gdy auto odmówi nam posłuszeństwa?

Gdy czujesz, że z samochodem dzieje się coś złego, zawczasu poszukaj bezpiecznego miejsca i w miarę swoich możliwości/umiejętności skontroluj auto. Najlepiej zjedź na przydrożny parking lub jeśli poruszasz się autostradą to do MOPu (miejsce obsługi podróżnych). Sprawdź co się dzieje pod maską samochodu, zweryfikuj stan płynów: paliwa, oleju, płynu hamulcowego, wspomagania, skontroluj stan bezpieczników, sprawdź stan powietrza w kołach, być może to jakaś drobnostka utrudnia Ci jazdę.

W przypadku, kiedy awaria jest na tyle poważna, że uniemożliwia kontynuowanie jazdy to masz do wyboru kilka rozwiązań:

 • jeśli do mety zostało Ci kilka/kilkanaście kilometrów możesz zadzwonić po znajomego (najlepiej znającego się na motoryzacji) może on poradzi sobie z usunięciem usterki i będziesz mógł kontynuować jazdę
 • możesz wezwać pomoc drogową – w zależności od usterki mechanicy albo na miejscu dokonają naprawy, albo zapakują auto na lawetę i odwiozą do warsztatu
 • zweryfikuj polisę samochodu, jeśli masz wykupiony pakiet Assistance, zadzwoń do swojego ubezpieczyciela i powiadom o zaistniałej sytuacji. Najczęściej przy wykupionym pakiecie możesz liczyć na holowanie do najbliższego warsztatu, samochód zastępczy a czasami także nocleg.

Pamiętaj, aby w każdym przypadku zachować szczególną ostrożność, jeśli sytuacja zmusiła Cię do zatrzymania się na jezdni, dobrze oznacz samochód. Ustaw trójkąt ostrzegawczy, by poprawić widoczność samochodu (szczególnie w nocy) zaleca się włączenie świateł awaryjnych. Dla swojego bezpieczeństwa , kiedy krążysz wokół samochodu, załóż kamizelkę odblaskową – inni kierowcy będą Cię widzieli z odległości kilkudziesięciu metrów, co pozwoli im bezpiecznie Cię ominąć.

4 Komentarze on "Awaria auta w czasie powrotu z wakacji"

 1. www.kobietyaktywne.pl | Marzec 22, 2017 na 4:16 pm |

  Nowatorskie podejście do tematu. Gratulacje dla autora.

 2. Tworzenie Prac Magisterskich | Marzec 22, 2017 na 9:44 pm |

  Doskonałe ujęcie zagadnienia, wiele wnoszące do tematu.
  Niestety, nie ze wszystkim mogę się zgodzić,ale i tak gratuluję autorowi.

 3. www.kobietyaktywne.pl | Maj 8, 2017 na 7:31 pm |

  Bardzo mi się podoba powyższy artykuł.

 4. najtańszy bus dania | Październik 29, 2017 na 8:02 am |

  Nie mogło być lepiej. Świetnie. Pozdrawiam

Nie można dodawać komentarzy