Jak przechowywać opony

Pile of four winter car tyres with white copy space

To jak najlepiej składować opony zależy czy mówimy o samych oponach czy też o całych kołach oraz od tego jak długo będą one magazynowane.

Jeśli chcemy przechować tylko opony, a okres składowania nie przekroczy miesiąca, to można je ułożyć w stosie, którego wysokość nie przekracza 120 cm, czyli od 4 do 6 opon. Gdyby okres składowania się wydłużał, to po mniej więcej czterech tygodniach kolejność opon w stosie powinna zostać odwrócona. Jeśli jednak opony w przechowalni mają spędzić kilka miesięcy najlepiej składować je w pozycji pionowej i na dodatek na półkach, zamontowanych co najmniej 10-15 cm od podłoża. Aby zmniejszyć ryzyko deformacji zaleca się obracanie opon co najmniej raz na miesiąc.

Całe koła najlepiej natomiast przechowywać w pozycji pionowej na hakach bądź specjalnych wieszakach. Jeśli nie dysponujemy takimi rzeczami, możemy postawić koła np. na palecie, która zapewni dostęp powietrza od spodu. Ciśnienie w oponach powinno być takie jak do jazdy.

Można też  składować całe koła w pozycji poziomej – podobnie jak opony, ale zaleca się wtedy zmniejszyć ciśnienie, tak aby koła opierały się na felgach, a nie bocznych powierzchniach opon.

Napisz pierwszy komentarz on "Jak przechowywać opony"

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.