Poradnik kupującego auto. Doradzamy jak sprawdzić historię samochodu!

poradnik_kupujacego_auto_1

Zakup używanego samochodu w brew pozorom nie należy do najłatwiejszych zadań. Osoba zamierzająca dokonać zakupu wyeksploatowanego auta musi się dobrze przygotować, tak aby posiąść jak najwięcej istotnych i przydatnych informacji na jego temat. Z pomocą, może nam tu posłużyć internetowe narzędzie– historia pojazdu, które zostało uruchomione przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w 2014 roku.

Opcja historia samochodu, umożliwia śledzenie historii oraz sprawdzenie pojazdu osobowego, pod względem wszelkiego rodzaju interesujących danych, które mogą pomóc kierowcy w podjęciu decyzji o zakupie używanego auta.

Internetowa usługa historia auta jest bazą danych o wszystkich samochodach, które zostały zarejestrowane w Polsce. Opcja sprawdzenie historii pojazdu jest bezpłatna  i można z niej korzystać w bardzo łatwy i przystępny sposób. Jak sprawdzić historię samochodu? Wystarczy tylko wejść na odpowiednią stronę rządową, następnie wpisać numer rejestracyjny, numer identyfikacji oraz VIN interesującego nas samochodu.  Takie sprawdzenie samochodu będzie zawierało szczegółowy raport, który obejmuje: sprawdzenie wypadkowości auta, sprawdzenie przebiegu auta podczas ostatnio zrealizowanego badania technicznego oraz informacje o ewentualnej kradzieży, ubezpieczeniu OC i liczbie właścicieli.

Sprawdzanie samochodu przy pomocy internetowej usługi – historia pojazdów zawiera tylko i wyłącznie informacje, które pochodzą z pewnego i sprawdzonego źródła, tj. Centralnej Ewidencji Pojazdów, która działania kontrolowane są przez ministra spraw wewnętrznych, opierając się na ustawie prawnej o Ruchu Drogowym.

Internetowa opcja umożliwiająca sprawdzanie auta cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kierowców. Szacuje się, że w pierwszych dniach jej działania platforma miała ok. półtora miliona odsłon oraz ponad  300 tysięcy unikalnych użytkowników zainteresowanych tematyką – jak sprawdzić historię auta?

Podobne platformy internetowe (jak sprawdzić samochód) stosowane są również w innych krajach takich jak USA, Wielka Brytania, Belgia, Dania oraz Holandia. Dla porównania w systemie występującym w Szwecji występuje opcja – historia pojazdu VIN, gdzie do sprawdzenia samochodu potrzebny jest tylko numer VIN.

Napisz pierwszy komentarz on "Poradnik kupującego auto. Doradzamy jak sprawdzić historię samochodu!"

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.