Kiedy najbardziej opłaca się sprzedać samochód?

kiedy-najbardziej-oplaca-sie-sprzedac-auto

Każdy właściciel samochodu osobowego znajdzie się w końcu w sytuacji, w której zadowolenie z pojazdu zacznie maleć, a koszty eksploatacji samochodu zaczną wzrastać. Gdy coraz częstsze naprawy, wymiany części oraz przeglądy techniczne przyczyniają się do ubytku pieniędzy z naszego portfela, należy zastanowić się nad sprzedażą samochodu. Kiedy jest ten najodpowiedniejszy, najbardziej opłacalny czas na pożegnanie się z użytkowanym pojazdem?

Mówi się, że najlepszy moment na sprzedaż samochodu jest po 5 latach eksploatacji pojazdu, kiedy okres gwarancyjny jeszcze trwa, a ewidencja przebiegu pojazdu wciąż jest atrakcyjna. Jest to również najkorzystniejszy czas na zaoszczędzenie przy coraz większych kosztach utrzymania samochodu, jakie wiążą się z długoletnim użytkowaniem. Z chwilą, w której inwestycja w pojazd staje się dla nas „skarbonką bez dna”, usterki, mimo wielu napraw, wciąż się mnożą, a podwyższone spalanie powoduje wzrost kosztów paliwa – sprzedaż auta wydaje się być opłacalnym rozwiązaniem.

Znalezienie potencjalnego kupca nie powinno stanowić problemu, ponieważ wielu ludzi decyduje się na kupno samochodów używanych. Głównie dlatego, że kupno takiego auta jest po prostu tańsze. Warto to wykorzystać oraz zwiększyć swoje szanse na sprzedaż poprzez odpowiednie przygotowanie samochodu, umycie i odkurzenie jest raczej rzeczą oczywistą. Ważny jest również sposób, w jaki zamierzamy dotrzeć do potencjalnych kupców. Rozsądną opcją wydają się być wszelkie strony ogłoszeniowe, na których wystarczy zamieścić ogłoszenie „sprzedam samochód”, pomogą nam one dotrzeć do ogromnej liczby odbiorców. Na koniec, warto zastanowić się nad porą roku, w której planujemy sprzedaż. Początek roku to okres, w którym większość aut traci na wartości, a co za tym idzie – pojawiają się promocje i wyprzedaże w salonach, co mogłoby zmniejszyć nasze szanse. Najkorzystniejszym okresem wydaje się być wiosna, gdy wiele ludzi pragnie coś zmienić, a zainteresowanie ofertami jest znacznie większe, niż w innych okresach.

Napisz pierwszy komentarz on "Kiedy najbardziej opłaca się sprzedać samochód?"

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.