Nowy model fiata 500

fiat-500

4 lipca to niezwykle ważna data dla Fiata 500. To tego dnia, w 1957r. został zaprezentowany symbol włoskiej motoryzacji, który pokochały miliony kierowców i do dnia dzisiejszego „mały, wielki samochód” gości w ich wyobraźni.
W 2007 powstał Nowy Fiat 500, który podobnie jak jego poprzednik święcił tryumfy. W przeciągu ośmiu lat sprzedano ponad 1,5 mln egzemplarzy nowego modelu.

Modele Nowego Fiata 500
W bieżącym, 2015 roku, Centro Stile Fiat, zaprojektował odświeżony, niezwykle atrakcyjny model tego kultowego samochodu. Nowy Fiat 500 dostępny będzie w dwóch wersjach:

  • Pop – model będzie wyposażony w siedem poduszek powietrznych, manualną klimatyzację, system Uconnect Radio 5″ z sześcioma głośnikami, porty AUX-IN i USB, wielofunkcyjną kierownicę i światła do jazdy dziennej LED
  • Lounge – wersja ta, w porównaniu do modelu Pop, będzie wzbogacona o panoramiczny, szklany dach, felgi aluminiowe 15″, system Uconnect Radio LIVE 5” z ekranem dotykowym oraz skórzaną kierownicę z przyciskami, które pozwolą Kierowcy- za pośrednictwem smartfonu – korzystać z różnych aplikacji w systemie pokładowym.

Nowy Fiat 500 będzie wyposażony w silniki benzynowe TwinAir o pojemności:

  • 0.9 o mocy 85 KM lub 105 KM
  • 1.2 i o mocy 69 KM.

Dostępny będzie również model z silnikiem dwupaliwowym, zasilanym benzyną/LPG o pojemności 1.2 i o mocy 69 KM.

Co nowego?
W Nowym Fiacie 500 znajdziemy ok. 1800 nowych detali, dopracowanych w taki sposób by podkreślić oryginalność tego modelu samochodu oraz nadać mu jeszcze bardziej wyrafinowany styl. W Fiacie 500 wymienione zostały m.in. reflektory, wyposażone od razu w ledowe światła do jazdy dziennej, światła tylne, kolory karoserii (Samochód będzie dostępny w 13 kolorach nadwozia (pastelowych, metalizowanych i lakierze trójwarstwowym), w tym nowe kolory Czerwony Koral i Bordeaux Opera; ), deska rozdzielcza, oraz kierownica.

Premiera w Turynie
Na światową premierę nowego Fiata 500 zostało wybrane Lingotto w Turynie. Otwarty w 1923 roku zakład Fiata, wciąż jest podziwiany za nowoczesność i elegancję zabudowy, za utworzony na dachu tor do jazd testowych. Fabryka Lingotto została odnowiona, w celu zaspokojenia potrzeb zmieniającego się środowiska miejskiego: od symbolu historii przemysłowej, fabryka przeszła długi proces restrukturyzacji wewnętrznej, przy zachowaniu niezmienionego wyglądu zewnętrznego – podobną przemianę przeszedł kultowy model Fiata.

1 Komentarz on "Nowy model fiata 500"

  1. Panoramiczny szklany dach w nowym Fiacie Lounge zapowiada się ciekawie. Jest to, jak dla mnie najbardziej zachęcająca nowość w tym samochodzie… Chciałbym to zobaczyć.

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.