Jak odpalać samochód zimą?

odpalanie samochodu w zimie

Każdy posiadacz czterech kółek, zna tę sytuację. Wstajesz rano, widzisz śnieg i już wiesz, że po wejściu do samochodu, może Cię czekać przykra niespodzianka. Silnik odmówi posłuszeństwa, zegar tyka a do pracy daleko…

Odpalenie samochodu w zimie, nie należy do prostych zdań. Przyczyn takiego stanu rzeczy, może być wiele. Jeśli, masz czas, nie ryzykuj. Pokuś się o wizytę u mechanika. Specjalista, wie najlepiej co dolega, Twojemu pojazdowi i na pewno bardziej mu nie zaszkodzi.

Umówmy się. Nie codziennie masz czas wybrać się do mechanika, zwłaszcza gdy za 10 minut, powinieneś być w pracy. Kiedy Twój wehikuł nie odpala, nie panikuj! Czasami wystarczy, sprawdzić kilka rzeczy i możesz ruszać. Akumulator – myślisz sobie, to na pewno akumulator. Wcale nie koniecznie. Zanim popędzisz szukać zewnętrznego źródła prądu, sprawdź czy pod maską, nie poluzowała się któraś z klem. Może Twój problem, rozwiąże się po dokręceniu, klem i spokojnie ruszysz z parkingu. Jak natomiast odpalić samochód zimą, kiedy akumulator się rozładował? Cóż, pozostaje poszukanie wspomnianego wyżej, zewnętrznego źródła prądu, czyli najprościej rzecz ujmując; drugiego samochodu. Mając do dyspozycji dawcę prądu, w postaci innego pojazdu, będziesz w stanie odpalić swój. Wystarczy stworzyć obwód elektryczny, pomiędzy dwoma pojazdami. Należy przy tym, pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Po pierwsze, potrzebujesz przewodów do awaryjnego uruchamiania, w które najlepiej zaopatrzyć się przed sezonem zimowym. Po drugie, musisz pamiętać, by w momencie podłączania przewodów, samochód dawcy, nie może być uruchomiony. Dopiero po odpowiednim podłączeniu przewodów, dawca może odpalić swój pojazd. Po trzecie, odłączamy przewody, natychmiast po uruchomieniu silnika. Trzymając się takich wytycznych możesz bezpiecznie i bezawaryjnie przywrócić swój samochód do żywych i w miarę szybko odjechać.

Możesz również zaopatrzyć się w booster do rozruchu, który działa podobnie jak przewody do awaryjnego uruchamiania. Jako szczęśliwy posiadacz boostera, nie musisz korzystać z pomocy innych kierowców, możesz naładować swój akumulator sam. Uwaga! Ta metoda, nie działa gdy, Twój akumulator jest całkowicie rozładowany.

Diesel – odpalenie samochodu zimą

Należy mieć na uwadze, że każdy silnik rządzi się swoimi prawami, podczas prób odpalenia go zimą. Silnik diesla, zasługuje na szczególną uwagę. Przede wszystkim musisz pamiętać, o tym, żeby nie próbować uruchomić silnika więcej niż trzy razy. Większa liczba przekręcenia kluczyka, może narobić więcej szkód, niż problem z zapłonem.

W przypadku tego rodzaju silnika, warto poczekać aż zgaśnie kontrolka świec żarowych i dopiero wtedy, możesz próbować odpalić silnik. Przekręcanie kluczyka do połowy, również może być pomocne. W ten sposób podgrzejesz świece żarowe, co przyczyni się do lepszego uruchomienia silnika. Pamiętaj również o tym, by wyłączyć wszystkie urządzenia czerpiące energię z akumulatora np.: radio. Taki zabieg, ma wyraźny wpływ na skuteczne odpalenie samochodu.

Odpalenie samochodu zimą, może być kłopotliwe. Z pewnością unikniesz, problemów z niewspółpracującym silnikiem, jeśli odpowiednio wcześniej zatroszczysz się o sprawny i naładowany akumulator.

Napisz pierwszy komentarz on "Jak odpalać samochód zimą?"

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.