Okazja czyni złodzieja

transportation, crime and ownership concept - thief stealing bag

Kradzieże samochodów lub rzeczy pozostawionych w samochodach są często wynikiem naszej nieuwagi. Poniżej znajduje się kilka zasad, które pomogą uchronić się  Oto podstawowe zasady, które pozwalają zmniejszyć ryzyko zaistnienia takiej sytuacji.

1. Uważaj gdzie parkujesz. Jeśli nie masz własnego garażu ani miejsca parkingowe w garażu podziemnym, to lepiej parkować ruchliwych, dobrze oświetlonych miejscach. Warto też pomyśleć o wykupieniu abonamentu na parkingu strzeżonym.

2. Nie prowokuj złodzieja. Nie zostawiajmy w samochodzie przedmiotów, które mogą wzbudzić zainteresowanie – laptop, torebka czy nawet panel radioodtwarzacza lepiej zabierać ze sobą kiedy zostawiamy samochód na dłuższą chwilę. Pamiętajmy też żeby nie chować wartościowych rzeczy do bagażnika dopiero kiedy opuszczania samochodu. Dla złodzieja to zachęta do podjęcia próby.

3. Nigdy nie zostawiajmy otwartego auta, a już na pewno nie z włączonym silnikiem. Jeśli musimy np. otworzyć bramę, albo kupić coś szybko w kiosku, zawsze zabierajmy kluczyki. Dla nas jest to moment, dla złodzieja – cała wieczność, żeby wsiąść do auta i odjechać.

4. Kluczyki od auta lepiej mieć zawsze przy sobie. Nie zostawiajmy ich w marynarce, albo kurtce, którą zostawiamy np. w klubowej szatni. Po przyjściu do domu pamiętajmy żeby nie zostawiać kluczyków na szafce przy drzwiach czy wieszaku na płaszcze – sprytni złodzieje tylko na to czekają.

5. Przezorny, zawsze ubezpieczony. Owszem, ubezpieczenie AC kosztuje. Jednak wśród tych, którym ukradziono auto, niewiele jest osób, które nie żałują decyzji o oszczędzaniu na autocasco.

 

Napisz pierwszy komentarz on "Okazja czyni złodzieja"

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.