Opel OnStar: Nowy standard bezpieczeństwa i łączności w pojazdach

opel_onstar

Wielkimi krokami zbliża się dzień wprowadzenia na rynek europejski systemu Opel OnStar. Nowy asystent osobistej łączności i usług ma nie tylko poprawić komfort jazdy, ale także uczynić ją bezpieczniejszą. Od sierpnia 2015 r. w system Opel OnStar będą mogły być wyposażone wszystkie samochody osobowe produkowane przez firmę Opel. Nowa generacja Opla Astra, która zadebiutuje podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie (17–27 września), będzie pierwszym całkowicie nowym modelem Opla dostępnym z systemem OnStar od momentu wprowadzenia na rynek.

Łączność LTE 4G i punkt dostępowy Wi-Fi

Wbudowane łącze LTE 4G zostało zaprojektowane specjalnie pod kątem korzystania z niego w pojeździe i jest zintegrowane z instalacją elektryczną samochodu. Zewnętrzna antena maksymalnie zwiększa jakość połączenia i zapewnia stabilną łączność z Internetem. Do korzystania z usług realizowanych przez Internet nie jest potrzebny smartfon. Transmisja w standardzie LTE 4G będzie dostępna początkowo tylko na trzech rynkach — w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii. W pozostałych krajach zostanie ona zaoferowana w późniejszym terminie.

Prędkość przesyłu danych dziesięciokrotnie wyższa w porównaniu z siecią 3G, większa elastyczność oraz możliwość jednoczesnego utrzymywania połączenia głosowego i transmisji danych to atuty LTE 4G. To wbudowane łącze daje użytkownikom szerszy zakres pokładowej łączności i rozrywki. Dysponując łączem LTE 4G, można także utworzyć punkt dostępowy Wi-Fi i podłączyć do niego jednocześnie nawet siedem urządzeń w samochodzie i jego pobliżu. Pasażerowie będą mieli możliwość swobodnego  komunikowania się z rodziną i znajomymi przez media społecznościowe, grania w ulubione gry, odtwarzania strumieniowo filmów, oglądania telewizji za pomocą ulubionej aplikacji lub pracowania zdalnie poza biurem.

Całodobowa pomoc przez siedem dni w tygodniu

System Opel OnStar, umożliwiający podróżującym między innymi dostęp do rozrywki i zdalną pracę, jest szczególnie przydatny w sytuacjach zagrożenia. System Opel OnStar wzywa pomoc automatycznie i bez udziału kierowcy. Otwarcie poduszki powietrznej powoduje automatyczne wysłanie wiadomości alarmowej. Po otrzymaniu takiej wiadomości dyspozytor połączy się z pojazdem w celu ustalenia, czy kierowca potrzebuje pomocy. W przypadku braku odpowiedzi na miejsce zdarzenia natychmiast wysyłane zostaną służby ratunkowe. Z doradcami OnStar pracującymi w ultranowoczesnym centrum obsługi Opel OnStar w Luton (Anglia) można kontaktować się przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, przez 365 dni w roku. Po skontaktowaniu się z centrum obsługi doradca pozostanie na linii do momentu przybycia na miejsce wypadku służb ratowniczych. Przyciski systemu Opel OnStar są umieszczone w konsoli środkowej nad głową kierowcy lub — w przypadku niektórych samochodów — na lusterku wstecznym. Ponadto w ramach nowego systemu świadczona będzie także usługa pomocy drogowej (tzw. assistance).

Zdalne połączenie z systemem Opel OnStar — aplikacja na smartfony

Użytkownicy smartfonów mogą zdalnie łączyć się ze swoimi samochodami dzięki aplikacji, która umożliwia:

  • kontakt z systemem OnStar z dowolnego miejsca,
  • dostęp do ważnych danych dotyczących pojazdu, takich jak żywotność oleju lub ciśnienie w oponach,
  • zdalne blokowanie lub odblokowywanie drzwi pojazdu,
  • ustalenie lokalizacji samochodu,
  • uruchomienie klaksonu i świateł,
  • szybkie pobieranie punktów docelowych do systemu nawigacji samochodowej,
  • proste zarządzanie ustawieniami wbudowanego punktu dostępowego Wi-Fi pojazdu.

Błyskawiczne odzyskiwanie pojazdu

System Opel OnStar zapewni również właścicielom samochodów oraz policji pomoc w razie kradzieży pojazdu wyposażonego w ten system. W przypadku kradzieży samochodu system Opel OnStar umożliwi ścisłą współpracę z organami ścigania w celu szybkiego i bezpiecznego odzyskania pojazdu i zwrócenia go prawowitemu właścicielowi. System wyśle sygnał zdalnie blokujący zapłon uniemożliwiając uruchomienie silnika samochodu, który zgłoszono jako skradziony.

Napisz pierwszy komentarz on "Opel OnStar: Nowy standard bezpieczeństwa i łączności w pojazdach"

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.