Ciąża nie musi przeszkadzać w podróżowaniu samochodem

długa jazda samochodem w ciąży

Ciąża to temat, który obfituje w wiele mitów. Im więcej kobiet w ciąży, tym więcej rad. Których słuchać, a które ignorować? Na to nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Warto do wielu spraw podchodzić na luzie, a przy ważnych sprawach, jak nasze bezpieczeństwo skontaktować się ze specjalistami i ich poradzić.

Jednak także oni mogą nam nie dać trafnej odpowiedzi, na nasze pytanie. Pamiętajcie, że każdy organizm jest inny, ma inną odporność i inaczej reaguje, na chociażby stres. To, co czuje kobieta w ciąży odbija się na dziecku i tego jesteśmy pewni.

Kobiety na przestrzeni kilkunastu lat stały się osobami niezależnymi. W związku z tym ciężko sobie wyobrazić, żeby przez dziewięć miesięcy ciąży być uwiązanym w domu i nie przemieszczać się samochodem, czy też zrezygnować z wakacji. Wręcz przeciwnie. Warto być aktywnym, bo pozytywne nastawienie i działanie dobrze działa na dziecko.

Długa jazda samochodem w ciąży

Nie bójcie się długiej jazdy samochodem w ciąży. Taka wielogodzinna podróż jest ciężka dla każdego człowieka. To, na co należy zwrócić uwagę to regularne postoje. Ciało kobiety w ciąży inaczej może reagować na przebywanie w jednej pozycji przez dłuższy okres czasu. Dlatego też planując dłuższą wyprawę warto zadbać o przystanki na rozprostowanie się, rozluźnienie i zmianę pozycji. Zaczerpnijcie też świeżego powietrza, to jest bardzo ważne. Unikniecie w ten sposób dyskomfortu w czasie jazdy. Taka podróż samochodem dla kobiety w ciąży nie jest powodem do rezygnacji z wakacji. Warto zadbać o wygodne siedzenie, dobrze ułożenie kręgosłupa i stóp. Ułatwimy w ten sposób naszemu organizmowi dobre krążenie. Ta rada dotyczy każdej osoby, która chce odbyć dłuższą wyprawę autem. Niewygodne usadowienie może wprowadzić w dyskomfort każdego.

Ciąża a zapinanie pasów w samochodzie

Polskie prawo zwalnia kobiety w ciąży z zapinania pasów. Jest to całkowicie bezpodstawne. Pasy w samochodzie są potrzebne w czasie gwałtownego hamowania. Ratują nasze życie i nic nie jest w stanie ich zastąpić. Warto jedynie zwrócić uwagę, aby prawidłowo go zapiąć i pas poprzeczny umieścić pod brzuchem, aby go nie uciskał. W ten sposób, nawet przy gwałtownym hamowaniu zapobiegnie on silnemu uciskowi na brzuch, ale uchroni nasze życie. Jeżeli nadal nie jesteście przekonane do tradycyjnych pasów, to można zakupić specjalne adaptery – przejściówki dla kobiet w ciąży, które poprawiają komfort w czasie jazdy samochodem. Przypuszczalnie takie zapinanie pasów w samochodzie będzie bardziej komfortowe.

Podróż samochodem w ciąży

Jeżeli przed ciążą źle znosiłaś jazdę samochodem, to teraz też tak może być. W pierwszym trymestrze ciąży warto zadbać o posiadanie pod ręką papierowej torby, bo jesteście wtedy bardziej narażone na mdłości. Jednak to nie jest przeszkodą, która uniemożliwi Wam przebycie dłuższej trasy. Pamiętajcie, aby odpowiednio się ubrać. Najlepiej zadbać o luźny strój, który nie będzie krępował waszych ruchów i uciskał ciała. Źle dobrane ubranie może spowodować, że przysporzycie sobie odcisków, a to jest niebezpieczne, tym bardziej w czasie ciąży.

Jeśli więc chcecie przebyć bezpieczną i bezproblemową długą jazdę samochodem w czasie ciąży, to zadbajcie o jej komfort. Wygodne ubranie, odpowiednio dopasowany fotel, dużo miejsca na nogi oraz częste postoje sprawią, że upłynie Wam ona bardzo szybko i podróż samochodem w ciąży nie będzie stanowiła prawdziwego wyzwania.

Napisz pierwszy komentarz on "Ciąża nie musi przeszkadzać w podróżowaniu samochodem"

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.