Podróżowanie z psem

a boxer pit bull mix dog riding in a car with her head out of t

Pokonanie długiej trasy z czworonogiem na pokładzie może być prawdziwą udręką zarówno dla nas jak i naszego zwierzaka. Oto kilka porad jak przygotować się do podróży.

Przed podróżą
Jeśli pies nie jest przyzwyczajony do podróżowania samochodem, to przed wyjazdem warto udać się do weterynarza po środki na chorobę lokomocyjną, które zapobiegną problemom żołądkowym. Bezpośrednio przed wyjazdem nie podajemy posiłku, chyba że pora karmienia wypada akurat w porze wyjazdu. Podajemy wtedy mniejsza niż zwykle porcje karmy.

Gdzie usiądzie Reksio?

  • w przestrzeni bagażowej – jeśli nasz samochód ma przestrzeń bagażową oddzieloną od kabiny kratką, a bagaże jadą w boksie dachowym, to ulokowanie psa (szczególnie dużego) w bagażniku będzie najwygodniejsze i dla nas i dla niego. Dobrze pamiętać o rozłożeniu na podłodze maty antypoślizgowej.
  • na tylnej kanapie – psiak ważący powyżej 10 kg, tak samo jak pasażerowie, musi być przypięty pasami – pomogą w tym specjalne szelki. Mniejsze zwierzaki powinny być przewożone w unieruchomionych transporterach.

Przydatne drobiazgi
O tym trzeba pamiętać!

  • przenośne poidełko – szczególnie w przypadku mniejszych psów, które nie potrafią pić prosto z butelki
  • smakołyki
  • kaganiec – wymagają go czasem przepisy
  • coś na kleszcze
  • akcesoria do sprzątania

 

2 Komentarze on "Podróżowanie z psem"

  1. podróżowanie z psem to nie lada wyzwanie dla właścicieli trzeba zapewnić psu odpowiednie poidełko transporter ale przede wszystkim trzeba pamiętać o zapięciu pasów, przy gwałtownym hamowaniu stwarza bardzo duze niebezpieczeństwo dla podruzujacych

  2. Zgadzam się, ja osobiście posiadam psiaka i jadąc z nim zawsze zabieram poidełko, jakieś zabawki by mógł się czymś zając podczas jazdy oczywiście obowiązkowo zapinam pasy i zawsze jest osoba pilnująca go.

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.