Przeładowanie samochodu

MADAGASCAR- DECEMBER 23, 2013. Overloaded bus moves on the aspha

Wraz ze wzrostem masy pojazdu należy pamiętać o regulacji ciśnienia w oponach. Informacji o prawidłowym ciśnieniu możemy znaleźć na słupku przy kierowcy lub na wlewie paliwa.

W zależności od obciążenia pojazdu powinniśmy też zatroszczyć się o prawidłową regulację świateł – w starszych samochodach ręcznie, a w nowoczesnych wyręczy nas automat – powinniśmy przynajmniej raz w roku sprawdzić poprawność ich ustawienia na stacji diagnostycznej lub w serwisie.

Kiedy słyszymy o przekroczeniu dopuszczalnej masy pojazdu myślimy najczęściej o samochodach ciężarowych, jednak problem ten dotyczy również samochodów osobowych. Następstwa przeładowania pojazdu mają istotny wpływ na nasze bezpieczeństwo, dlatego bez wyjątków powinniśmy pamiętać o symetrycznym rozłożeniu ciężaru i dopuszczalnej masie bagażu. Informację o dopuszczalnej masie całkowitej możemy znaleźć w dowodzie rejestracyjnym – dopuszczalna masa całkowita – pozycja oznaczona kodem – F.2.

2 Komentarze on "Przeładowanie samochodu"

  1. na długie wakacyjne wypady należy zabrać tylko tyle co jest nam niezbędne, żebyśmy nie mieli problemów w czasie podróży że coś nam w samochodzie przestanie działać

  2. Też uważam że niezbędne rzeczy powinno się tylko zabierać, zwłaszcza że dokupujemy zawsze jakieś będąc na wakacjach.

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.