Ranking Internetowych Sklepów Motoryzacyjnych

Ranking internetowych sklepów motoryzacyjnych

Portal Opineo opublikował pierwszy w historii ranking trzydziestu, najwyżej ocenianych przez użytkowników, internetowych sklepów motoryzacyjnych. Na czele stawki znalazły się Oponeo.pl – sprzedawca opon, Gmoto.pl – dystrybutor części do motocykli, Felgeo.pl – oferujący felgi, opony i akcesoria wulkanizacyjne, Iparts.pl i E-autoparts.pl – dostawcy części do samochodów.

Najlepsze motoryzacyjne sklepy

Jak dowiadujemy się z rankingu, najczęstszymi klientami tego rodzaju sklepów są mężczyźni w wieku 25–34 lata, stanowią oni aż 30% użytkowników odwiedzających motoryzacyjne e-sklepy. Najczęściej składają zamówienia na przełomie marca i kwietnia oraz października i listopada, czyli w okresach wymiany ogumienia samochodów. Najczęściej szukanymi w internetowych sklepach motoryzacyjnych artykułami są: opony do samochodów i terenowych, foteliki samochodowe oraz oleje silnikowe.

Ranking sklepów motoryzacyjnych

Zwycięzca rankingu bydgoski sprzedawca opon – oponeo.pl w przeciągu 12 miesięcy uzyskał niemal 6000 opinii od swoich klientów, uzyskując jednocześnie ocenę 9,13 (maksymalna ocena możliwa do uzyskania to 10). Analiza wystawionych opinii wykazała, że najmocniejszą stroną motoryzacyjnych sklepów internetowych jest fachowe doradztwo, pomoc merytoryczna, a także możliwość przesłania zamówienia bezpośrednio do warsztatu. Najsłabszą stroną okazały się nieaktualne informacje o dostępności produktów oraz niekompletne lub pomylone zamówienia.

Napisz pierwszy komentarz on "Ranking Internetowych Sklepów Motoryzacyjnych"

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.