Roboty lakiernicze

roboty_lakiernicze

Roboty lakiernicze stosuje się w tych gałęziach przemysłu, w których lakierowanie i powlekanie jest jednym z elementów procesu produkcyjnego. Charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością, wyposażone są najczęściej w 6 osi, zasięg ramion wynosi od 700 do 1800 mm, a maksymalny udźwig to 5 – 15 kg.

Roboty lakiernicze najczęściej wykorzystywane są w produkcji samochodów, montowane są w lakierniach i mają zastosowanie na wszystkich etapach nakładania koloru, ręcznie malowane są tylko wnętrze kabiny samochodu oraz trudno dostępne miejsca. Roboty lakiernicze mogą się obracać nawet o 360º w każdej ze swych osi, dzięki czemu możliwe jest dotarcie do każdego elementu przeznaczonego do lakierowania.

Dzięki automatycznemu procesowi lakierowania i wykorzystaniu w nim wysokiej klasy robotów lakierniczych uzyskuje się niezwykle wysoką jakość powłoki oraz ogranicza do minimum ilość odpadów. W nowoczesnych lakierniach, przebieg lakierowania monitorowany jest przez specjalnie do tego przygotowany system komputerowy, dzięki czemu na wszelkie zaistniałe nieprawidłowości można niezwłocznie reagować.

Roboty lakiernicze wyposażone są w sterowniki z pamięcią, dzięki którym możliwe jest przechowywanie dużej ilości danych. Jest to niezwykle ważne w przypadku lakierowania kilku tysięcy aut dziennie, gdzie w zależności od modelu samochodu zmienia się kolor, kształt strumienia lakieru.

 

Napisz pierwszy komentarz on "Roboty lakiernicze"

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.