Showcar Fiata na „I Defend Gala 2015”

showcar_fiata

„I Defend Gala 2015″ w Monte Carlo jest pierwszą edycją imprezy charytatywnej, z której dochód przeznaczony jest na rzecz „Robert F. Kennedy Human Rights Europe”, organizacji walczącej o prawa człowieka.

Najważniejsze projekty fundacji skupiają się na sile jednostki i przewidują wsparcie dla obrońców praw człowieka za pośrednictwem strategicznych umów o partnerstwie. Grupa FCA jest od zawsze zaangażowana w bieżące tematy związane ze zrównoważoną mobilnością oraz nauczaniem szkolnym, które wspiera licznymi projektami.
W „I Defend Gala 2015″ udział wzięła nowa 500-ka: ikona światowej motoryzacji sprzedawana w ponad 100 krajach, a tym samym, jako reprezentantka całego środowiska FCA, w którym w doskonałej harmonii funkcjonują różne narodowości i kultury.
Kluczowym momentem wieczoru było przekazanie na aukcję pierwszego egzemplarza nowego Fiata 500, który opuścił linie montażową i który podczas Gali został wystawiony na aukcję. Samochód ten to kabriolet w kolorze lodowej bieli z silnikiem 1.2 l, 69 KM, w wersji Lounge. Dzięki zdolnościom i talentowi Stefano Conticelli, umbryjskiego rzemieślnika, egzemplarz ten stał się naprawdę wyjątkowy. Conticelli w swojej maestrii, tak samo jak nowa 500-ka, potrafił wyrazić doskonałość włoskiego produktu. Nadwozie tego samochodu zostało zindywidualizowane przy użyciu cielęcej skóry, poddanej obróbce w taki sposób, aby była odporna na czynniki atmosferyczne. Kolor skóry – naturalny miód – uwydatniający kultowe symbole marki, pojawia się na takich elementach, jak: nadkole, lampy tylne, reflektory przednie i nad chromowanymi „wąsami”. Z takiej samej skóry tego samego koloru jest koszyk piknikowy, zamocowany na drzwiach tylnych, natomiast obudowy lusterek wykonane są z mahoniu. Zastosowanie tego ostatniego, wraz z turkusowym profilem aplikacji oraz linią, która biegnie pod szybami, są hołdem oddanym słynnym motorówkom Riva.

Napisz pierwszy komentarz on "Showcar Fiata na „I Defend Gala 2015”"

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.