Skuter – najlepszy środek komunikacji miejskiej

shutterstock_293905049_small

Skutery – ikona włoskiej motoryzacji, od kilku lat zdobywają serca także wśród Polaków, szczególnie tych mieszkających w dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Łódź, czy Poznań. Jeździ nimi młodzież, dostawcy fast foodów, a coraz częściej także pracownicy wszelakich firm położonych w centrach miast.

Skutery, najlepszym sposobeb na korki miejskie

Skuter to przede wszystkim znaczna oszczędność czasu, nie trzeba nim stać w korkach, wszędzie znajdzie się miejsce do parkowania (bardzo często darmowe), ale to również oszczędność pieniędzy. Przejechanie nim 100 km to wydatek rzędu 17 zł, przejazd tego samego odcinka samochodem osobowym, wyposażonym w silnik benzynowy lub diesla, kosztowałby minimum dwa razy więcej.

Zakup jednośladu to ok. 800 zł w przypadku używanego sprzętu, ceny nowych skuterów oscylują w granicach kilku tysięcy złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami skuterami o pojemności 50 cm3 możemy poruszać się bez uprawnień, pod warunkiem, że pełnoletność osiągnęliśmy przed 19 stycznia 2011, w przeciwnym wypadku niezbędne będzie prawo jazdy kategorii AM lub wyższe. Jeśli minimum 3 lata posiadamy prawo jazdy kategorii B, to bez dodatkowych uprawnień możemy poruszać się po drogach skuterami o pojemności o 125 cm3 i maksymalnej mocy silnika na poziomie 14,95 KM,, w przeciwnym wypadku obowiązani jesteśmy do odbycia kursu na kategorię A1.

2 Komentarze on "Skuter – najlepszy środek komunikacji miejskiej"

  1. Skutery zaczynają być coraz popularniejszym środkiem transportu w Polsce. W sumie może to i lepiej, jadąc skuterem nie przejmujemy się, ze trafimy na korek.

  2. a widziałeś, co jest na ulicach we Włoszech?? u nas sporo roweró, a tam.. same skutery.. bo na auta to miejsce nie ma;))

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.