Uwaga na motocykle

Biker Riding Motorcycle

Pamiętaj aby zawsze zachowywać bezpieczną odległość od motocykla, ponieważ w razie zderzenia kierowca motocykla jest kilkadziesiąt razy bardziej narażony na ryzyko śmierci niż kierowca auta.

Szczególną ostrożność należy zachować przejeżdżając przez skrzyżowania, gdyż właśnie tam dochodzi do ponad 30% procent wypadków z udziałem motocyklistów. Ze względu na trudność w określeniu prędkości motocykla przy patrzeniu w lusterko, trzeba być wyjątkowo ostrożnym podczas skrętu w lewo. Jadąc w zamkniętym kasku trudno usłyszeć sygnał kierunkowskazu, przez co dużo łatwiej popełnić błąd- motocyklista może przez przypadek sygnalizować kierunek inny niż ten, którym faktycznie chce jechać. Kierunkowskaz może być też po prostu trudny do zauważenia, dlatego należy być czujnym na inne sygnały, takie jak ruch głowy motocyklisty, sugerujący sprawdzanie drogi przed skrętem lub pochylenie ciała w jedną ze stron.

Nie zapominaj zostawiać kierującym motocyklami przestrzeń do zmiany pasa i odpowiednio wcześnie sygnalizuj manewr, jaki planujesz wykonać. Sprawdzając lusterka pamiętajmy o martwych polach, które mogą objąć cały motocykl.

Napisz pierwszy komentarz on "Uwaga na motocykle"

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.