Używane, ale bez ryzyka. Gdzie kupować dobre auta z drugiej ręki?

Auto z drugiej ręki

Znalezienie dobrego samochodu z drugiej ręki może być sporym problemem dla kogoś, kto nie wie, na co zwrócić uwagę. Są jednak miejsca, gdzie możemy kupić używane auto z drugiej ręki bez ryzyka.

Każdy, kto kiedykolwiek musiał poszukiwać używanego samochodu, na pewno zdaje sobie spraw z tego, że znalezienie tego odpowiedniego może być nie takie proste. Na rynku jest wiele pojazdów, ale tylko niektóre z nich rzeczywiście zasługują na uwagę. Eksperci szacują, że nawet około połowa pojazdów jest w stanie technicznym nieodpowiadającym swoim opisom – na takie oszustwa narażane są przede wszystkim osoby, które nie mają zbyt dużej wierzy w zakresie motoryzacji.

Szczególną uwagę należy przede wszystkim zachować przy przeglądaniu ofert na portalach ogłoszeniowych, ale również w komisach i na giełdach. Jeśli nie mamy doświadczenia i chcemy kupić auto, na przykład Ford używane, wtedy powinniśmy podszkolić się albo poprosić o pomoc osoby z większym doświadczeniem. Do dyspozycji są też specjalne firmy, które oferują usługi rzeczoznawcze. W cenie około 100-300 złotych dokładnie sprawdzą stan pojazdu i przekażą klientowi raport.

Czy są jednak miejsca, gdzie możemy kupować auta z drugiej ręki bez ryzyka? Oczywiście, zawsze lepiej jest odkupić pojazd od osoby, którą znamy i do której mamy zaufanie, więc wiemy, że nas nie oszuka. Nie każdy z nas jednak ma taką możliwość. W takim przypadku warto poszukać modeli w salonie dealerskim. Tak! Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że dobre auta używane można zakupić również w salonach samochodowych.

Auta używane w salonach dealerskich nie są już niczym dziwnym – znajdziemy je w wielu punktach na mapie Polski. To przede wszystkim auta poleasingowe oraz otrzymywane od klientów w rozliczeniach. Niekiedy są też sprowadzane legalnie z zagranicy. Klienci decydujący się na takie oferty mogą otrzymać do wglądu wyniki badan technicznych pojazdu, a nawet gwarancję na używane auto. Oczywiście, można wybrać się też na jazdę próbną. To zatem całkowicie inny standard kupowania używanych aut – oferty można zobaczyć już teraz on-line.

Napisz pierwszy komentarz on "Używane, ale bez ryzyka. Gdzie kupować dobre auta z drugiej ręki?"

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.