Wideorejestrator

wideorejestrator

Wideorejestrator jest obecnie hitem wśród elektroniki samochodowej. Jego chodliwość rośnie z dnia na dzień i już dawno przewyższyła rozgłos nawigacji GPS, która kilka lat temu biła rekordy popularności. Na co zwrócić uwagę przy zakupie urządzenia rejestrującego jazdę?

Aby nagranie było dobre, kamera powinna mieć jak najszerszy kąt widzenia. Minimum to 120 stopni – wówczas urządzenie ma możliwość rejestrowania tego, co dzieje się przed samochodem a także po obu stronach jezdni. Wiele dostępnych obecnie wideorejestratorów zapewnia kąt widzenia 150 stopni. Kamera powinna być odporna na oświetlenie zewnętrzne, takie jak latarnie, światła innych samochodów. Warto również zwrócić uwagę na rozdzielczość nagrania, im większa tym lepsza, ale minimum to w tej chwili HD czyli 720 p (1280×720). Należy pamiętać, że im wyższa rozdzielczość, tym większe pliki, i co za tym idzie, także większy problem z zapisem danych, co jest minusem rejestratorów nagrywających w full HD czyli 1080 p (1920×1080). Dlatego warto zaopatrzyć się urządzenie obsługujące duże karty pamięci albo posiadające dużą pamięć wewnętrzną.

Obecnie w sklepach internetowych największych sklepów ze sprzętem RTV można wybierać wśród ponad 50 modeli. A kolejnych nowości przybywa z tygodnia na tydzień, ceny wideorejestratorów wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Napisz pierwszy komentarz on "Wideorejestrator"

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.