Wirtualne muzeum kultowych modeli Citroena

Wirtualne muzeum Citroena

Dla wielu osób, motoryzacja to pasja. Potrafią one prowadzić długie, płomienne dyskusje na ten temat. Czytanie ciekawostek na temat samochodów sprawia im prawdziwą przyjemność. Nie będzie kłamstwem stwierdzić, że według niektórych motoryzacja to sztuka równa malarstwu czy poezji. Nic więc dziwnego, że miłośnicy samochodów prowadzą na ich temat magazyny, blogi oraz mają swoje kanały na youtube, poświęcone właśnie temu tematowi. Istnieją nawet muzea samochodów, ale niestety, niewiele osób ma czas i możliwość, aby je odwiedzić, nawet jeśli są na to chęci i zapał. A szkoda!

Na całe szczęście, w obecnej epoce cyfryzacji, w Internecie można znaleźć wszystko. Nawet muzeum-online! Właśnie z taką inicjatywą wyszedł Citroen, tworząc portal CitroenOrigins. A w końcu kto jak kto, ale Citroen ma się czym chwalić – to przecież firma z blisko stuletnimi tradycjami. Internetowe muzeum dostępne jest w wielu wersjach językowych i umożliwia obejrzenie pięćdziesięciu wybranych modeli samochodów – http://www.citroenorigins.pl.

Oczywiście, pojawią się osoby, które będą się zastanawiały jaka jest różnica pomiędzy katalogiem a muzeum internetowym? Nie ma niczego dziwnego w takich wątpliwościach – w końcu wizyta w muzeum to coś więcej niż po prostu przeglądanie kolejnych obiektów na wystawie. To możliwość zasmakowania historii, podróży w czasie. Jest to wyjątkowe przeżycie. Gdyby CitroenOrigins było po prostu zbiorem zdjęć z opisami, nie zasługiwałoby na nazwę internetowego muzeum. Na całe szczęście obawy te okazują się bezpodstawne, ponieważ portal rzeczywiście postawił sobie ambitne wyzwanie umożliwienia odwiedzającym poczucia tego muzealnego klimatu!

Każdemu z prezentowanych samochodów poświęcono wiele uwagi i miłości. Od samego początku wiadomo, że na odwiedzających czeka coś więcej niż po prostu pokaz slajdów – w głośnikach zaczyna grać starannie dobrana muzyka z epoki, a już pierwsze zdjęcie okazuje się być interaktywne, umożliwiając obejrzenie samochodu z każdej strony! Z czasem robi się jeszcze ciekawiej – specyfikacja techniczna podana jest w zgrabny, pozbawiony udziwnień i elegancki sposób. Dla gości dostępna jest bogata galeria zdjęć, a starannie przygotowane fakty i ciekawostki służą za przewodnika który swoją opowieścią ożywia stojące przed odwiedzającymi eksponaty. Poza zdjęciami samego samochodu są jeszcze związane z nim dokumenty, artykuły prasowe i inne multimedialne okruchy czasu! Wszystko to dotyczy pięćdziesięciu modeli i stu lat historii marki! Widać, że stronę przygotowywały osoby pełne pasji, dla których wyszukiwanie najciekawszych zdjęć, dokumentów, komiksów oraz materiałów multimedialnych stanowiło nie tylko pracę, ale też zabawę i przede wszystkim przyjemność. Zwiedzając CitroenOrigins czuć, że osoby odpowiedzialne za stronę są dumnymi fanami marki którzy chcieli podzielić się tym co kochają z innymi pasjonatami.

Oczywiście zapał i pasja to nie wszystko. Wysiłek włożony w treść portalu zupełnie by się zmarnował, gdyby był brzydko zaprezentowany lub niewygodnie by się go obsługiwało. Jednak specjaliści Citroena potrafią projektować strony internetowe, podobnie zresztą jak samochody. CitroenOrigins jest schludne, przejrzyste i pomimo bogatej treści, działa zupełnie płynnie.

Muzeum internetowe CitroenOrigins w zupełności zasługuje na swoją nazwę. Warto je polecić każdemu fanowi samochodów i to nie tylko marki Citroen.

źródło informacji: http://www.citroen-media.pl

Napisz pierwszy komentarz on "Wirtualne muzeum kultowych modeli Citroena"

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.