Kiedy wymienić i gdzie kupić dobry akumulator do Twojego samochodu?

Kiedy wymienić akumulator

Sezonowy przegląd samochodu konieczny jest nie tylko po to, aby nie narazić się na niechcianą awarię podczas urlopu czy ważnego wyjazdu, ale przede wszystkim dlatego, że dzięki temu możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy oraz czasu i nerwów. Części w większości urządzeń mechanicznych ulegają eksploatacji. Czas użytkowania, a w przypadku samochodów, przebieg, działanie drgań i innych czynników zewnętrznych ma na to bezpośredni wpływ. Jeżeli w porę nie zareagujemy, nie dokonamy niezbędnych napraw czy też po prostu nie wykonamy działań takich jak chociażby naładowanie akumulatora, czy wymiana klocków, czy tarcz hamulcowych, możemy narazić się na przykre skutki tego zaniedbania. Jeżeli chodzi o akumulator, to jego sprawność ma bezpośredni wpływ na rozruch całego pojazdu, ale również na funkcjonowanie poszczególnych podzespołów elektrycznych samochodu.

Objawy problemu z akumulatorem

Jeżeli nie serwisujemy samochodu regularnie, problem z akumulatorem może nasz zaskoczyć, zwłaszcza zimą. Jeżeli więc przy niskiej temperaturze zauważamy, że nasz silnik w czasie próby rozruchu łapie tylko wolne obroty, które szybko spadają, może to wskazywać na problem z akumulatorem. Niekoniecznie będzie to objaw usterki. Powodem może być tylko rozładowanie, na co szybkim „lekarstwem” będzie podpięcie akumulatora pod prostownik. Ważne, aby podczas ładowania prąd nie był zbyt duży – nie powinien przekraczać jednej dziesiątej rozruchowego prądu akumulatora. Jeżeli jednak nasz akumulator ma za sobą już parę lat użytkowania, wówczas najlepiej pomyśleć o jego wymianie.

Jak sprawdzić stan swojego akumulatora?

W przypadku pojawienia się podejrzenia, że nasz akumulator nie działa prawidłowo, pierwszym korkiem powinno być wykonanie prostego pomiaru miernikiem elektronicznym. Jak to zrobić? Przede wszystkim będziemy potrzebować mirnik prądu stałego, czyli wspomniany już miernik elektroniczny. Miernik podpinamy do zacisków akumulatora i przy włączonym zapłonie sprawdzamy jakie napięcie znajduje się w akumulatorze. W przypadku większości samochodów, napięcie ładowania powinno mieścić się w przedziale między 13,6 a 14,5 V, i jego wartość nie powinna zmieniać się w zależności od obrotów silnika. Jeżeli wynik, jaki otrzymamy, jest dużo niższy, może to oznaczać, że nasz akumulator jest nienaładowany, lub uszkodzony. W tym przypadku naszym kolejnym krokiem powinna być wizyta w warsztacie, w celu profesjonalnego zdiagnozowania problemu.

Gdzie kupić dobry akumulator do auta?

Przede wszystkim, kupując akumulator do samochodu, powinniśmy postawić na sprawdzony i pewny sklep motoryzacyjny. Zdecydowanie należy unikać zakupów w supermarketach, które owszem, mogą kusić nas korzystną ceną, jednak jeśli weźmiemy pod uwagę sposób oraz czas przechowywania, który niestety często odbiega od normy, ostatecznie możemy znacznie więcej na takiej transakcji stracić. Jeżeli chcemy zaoszczędzić, znacznie lepszym rozwiązaniem jest zakup firmowego akumulatora w sklepie online. Doskonałym przykładem solidnego i profesjonalnego sklepu z częściami samochodowymi jest sklep iParts.pl. Duży wybór markowych części samochodowych do różnych modeli samochodów, pozwala łatwo dobrać niezbędne podzespoły. Zamawiając akumulator samochodowy w sklepie iParts.pl mamy pewność, że otrzymamy sprawny i odpowiednio przechowywany towar. W odróżnieniu od hipermarketów specjalistyczne sklepy internetowe mają tak duży obrót towaru, że nie ma tutaj mowy o zbyt długim czy nieprawidłowym przechowywaniu części. Specjaliści pracujący w sklepach motoryzacyjnych takich jak iParts.pl to wykwalifikowani fachowcy, znający się na branży motoryzacyjnej, daje nam to gwarancję profesjonalnej obsługi oraz najlepszej klasy sprzętu.

Napisz pierwszy komentarz on "Kiedy wymienić i gdzie kupić dobry akumulator do Twojego samochodu?"

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.