Zima lubi zaskakiwać. Zmotoryzowanych.

Winter driving - caution

Początek grudnia i pierwsze opady śniegu wzmagają oczekiwanie na ten moment, kiedy zmotoryzowani i drogowcy rozłożą ręce. To rytuał odprawiany co rok. Podsumowany ogólnym oburzeniem na brak wyobraźni. Ta historia nie musi się kończyć smutnym morałem. Jest sposób na zimowe zaskoczenie.


Skoro nie można pokonać przeciwnika, to należy znaleźć rozwiązanie, które idealnie odpowie na jego atak. Z takiego założenia wyszli przedstawiciele firmy Inter Cars, największego dystrybutora części samochodowych w Europie Środkowo-Wschodniej, projektując szereg rozwiązań i usług, które umożliwiają szybkie reagowanie na drogowe niedogodności.

Odwieczny problem
Pierwszym i koronnym elementem wojny zimowo-motoryzacyjnej są letnie opony skazane na mroźne realia. Statystycznie tylko 70 procent polskich kierowców pamięta o konieczności zmiany opon na zimowe. Stąd próby wprowadzenia prawnego obowiązku wymiany ogumienia samochodu, który z powodzeniem funkcjonuje między innymi w Niemczech, Czechach, Austrii, Włoszech i Norwegii. Dopóki temat nie zostanie sformalizowany odpowiednim rozporządzeniem, decyzja należy do kierowcy. W sytuacji, kiedy ten zalicza się do 30-procentowej, zapominalskiej mniejszości, potrzebuje pewnego, szybkiego wsparcia. Odpowiednim adresem okazuje się firma Motointegrator, dysponująca siecią stacji serwisowych Inter Cars, gdzie specjalna wyszukiwarka dostępna online umożliwia dobranie odpowiednich opon do naszego samochodu, które już w dwie godziny będą gotowe do odbioru w jednym ze 150 punktów na terenie całego kraju.

Zimowe zasilenie  
Im dalej w śnieg i niższą temperaturę, tym więcej trudności piętrzy się na naszej bezpiecznej drodze do celu. Kłopot w postaci rozładowanego akumulatora może skutecznie uziemić. Dlatego najlepiej z odpowiednim wyprzedzeniem przewidzieć taką ewentualność i ustalić żywotność sprzętu. W przypadku konieczności wymiany Motointegrator i w tej sytuacji gwarantuje możliwość wyszukania odpowiedniego modelu według określonych parametrów, rezerwację i dostarczenie sprzętu do wybranego punktu w dwie godziny. Dobrze też pamiętać o rozwiązaniach ratunkowych w sytuacjach kryzysowych, takich jak prostownik czy ładowarka do akumulatora. Co jeszcze może okazać się niezbędne w zimowych warunkach? Dla wybierających się w góry czy miejsca rzadko uczęszczane i trudno dostępne dla pługów śnieżnych, artykułem pierwszej potrzeby mogą być łańcuchy śniegowe. Jak zwraca uwagę jeden z ekspertów – W okresie zimowym specjalnie dbamy o to, żeby stale poszerzać asortyment artykułów przydatnych w niskich temperaturach i przy znacznych opadach śniegu. Dużą popularnością cieszą się na pozór proste akcesoria takie jak odmrażacze do szyb i zamków, zmiotki czy ogrzewacze wnętrza. Na szczęście minęły czasy męczącego skrobania zamarzniętych szyb. Dzisiaj na każdy problem znajdziemy szybkie i nowoczesne rozwiązanie dostępne od ręki, zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet.

Focus na warsztat     
Według badań przeprowadzonych w sierpniu 2014 roku przez Instytut Badawczy ARC na zlecenie firmy Castrol, aż 84 procent kierowców, wybierając warsztat kieruje się zaufaniem do danego miejsca i personelu. Można zatem rozumieć, że mechanik przejmujący odpowiedzialność za stan techniczny samochodu musi umieć nawiązać relację z jego właścicielem. Czynnikami, które mogą pomóc w budowaniu tego procesu są kompetencje, doświadczenie i terminowość. Motointegrator zapewnia łatwy i szybki dostęp do 5000 rekomendowanych warsztatów samochodowych w całej Polsce, obsługiwanych przez odpowiednio przeszkolony personel. Specjalistyczna wyszukiwarka na stronie firmy pozwoli znaleźć punkt w zależności od tego jaki rodzaj usług nas interesuje czy potrzebujemy warsztatu specjalizującego się w konkretnych markach samochodów, czy też zależy nam na sieciach serwisowych albo specjalnych udogodnieniach typu dostęp do Internetu bądź myjni. Cały proces wyboru i umawiania się na wizytę odbywa się telefonicznie albo online, w zależności od preferencji klienta. To znaczne udogodnienie w zimowych warunkach, kiedy etap poszukiwań i wyboru można załatwić kompleksowo bez wychodzenia z domu.

Opieka na drodze
Zima od kierowców wymaga czujności, a jej brak czy chwilowa utrata może skutkować kolizją albo awarią. Dlatego warto pomyśleć o rozwiązaniu, które pozwoli nam poczuć się bezpiecznie nawet w takich okolicznościach. Usługa „Opieka na drodze” klientom serwisu Motointegrator zapewnia całodobowe wsparcie telefoniczne. Konsultant po otrzymaniu zgłoszenia o naszym problemie pomaga właściwie dobrać pomoc, kontaktuje się z odpowiednimi służbami, umawia na wizytę w warsztacie, w razie potrzeby sprowadza holownik. Każdorazowo zostaniemy poinformowani o sposobie uzyskania pomocy, koszcie i jego czasie realizacji. To rozwiązanie dające znaczny komfort w podróżowaniu na krótszych i dłuższych dystansach, bo mimo świadomości ryzyka prowadzenia samochodu w warunkach zimowych, mamy pewność, że w razie ewentualnego problemu nie zostaniemy z nim sami.
Utarło się przekonanie, że należy dmuchać na zimne, jeśli jednak nie zdążymy się do zimy odpowiednio przygotować musimy pamiętać, że rynek oferuje liczne rozwiązania i udogodnienia, z których można skorzystać niemal od ręki i które są na wyciągnięcie słuchawki telefonicznej. Taka świadomość tworzy aurę spokoju w całym zimowym motoryzacyjnym i drogowym zaskoczeniu.

1 Komentarz on "Zima lubi zaskakiwać. Zmotoryzowanych."

  1. Przygotowując się do zimy warto przeczytać jak dbać o akumulator i jak ładować akumulator prostownikiem. Taka wiedza przyda się zimą na drodze każdemu kierowcy.

Napisz komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.